Поради батькам

Основні моменти при роботі з Google Classroom




Google Classroom Як зареєструватися в системі google classroom, як знайти 

завдання в системі


Якщо дитина б' ється.





5 способів збільшити швидкість читання за 15 хв. на день!
Вміння читати – необхідна навичка у початковій школі, без якої навчання буде складним, малоефективним та стресовим для дитини. І чим краще дитина володіє цією навичкою, тим легше їй сприймати інформацію, запам’ятовувати та освоювати нові знання. Пропонуємо вам 5 технік для збільшення швидкості читання. 😀
Займайтеся з дитиною лише 10-15 хвилин на день і вже зовсім скоро ви побачите суттєвий прогрес!
1️⃣ Вчіть скоромовки.
Дитина вчиться швидко говорити, тим самим збільшуючи швидкість мови. Як наслідок – вона починає і швидше читати та навіть думати. Спочатку добре вивчіть скоромовку. Нехай дитина повільно повторює декілька разів і лише потім починає повторювати якомога швидше.
Ось декілька скоромовок для запам’ятовування:
 Два дроворуби, два колуни, два дроворуби.
 Від тупоту копит пил по полю летить.
 У боярина бобра немає багатства, немає добра. Два бобри у бобра – краще від всякого добра.
 Збирала Маргарита маргаритки на горі. Розгубила Маргарита маргаритки у дворі.
2️⃣ Робіть спеціальні дихальні вправи.
Іноді причина повільного читання – неправильне дихання, наприклад, дитина говорить фразу, коли вдихає. Пропонуємо займатися такою вправою: дитина робить глибокий вдих та на видиху промовляє якомога більше слів. Якщо їй це легко вдається, нехай на видиху читає текст.
3️⃣ Розставляйте у словах наголос.
Щоб дитина не читала по складах, а вчилася читати слово повністю, розставляйте в словах наголос. Якщо приділяти увагу при читанні наголосу – читати по складах не вийде. Ви також можете розклеїти вдома стікери зі словами з наголосом. Постійно ускладнюйте слова – від простих, де тільки 2 склади, до довгих слів. Нехай зустрічається з цими словами – промовляє та вчиться це робити цілком і швидко.
4️⃣ Будуйте сходинки зі слів.
Сходи зі слів – це подовження фраз. Наприклад:
 Білочка
 Білочка стрибає
 Білочка стрибає по деревах
 Білочка стрибає по деревах у лісі
 Білочка стрибає по деревах у лісі та збирає горішки
 Білочка стрибає по деревах у лісі та збирає горішки для своїх діточок
Такі сходи не тільки допомагають кращому читанню, а й тренують дихання. Окрім тренування – це ще і весела гра, адже ви можете придумувати разом з дитиною свої сходинки, які їй потім буде читати цікавіше та з більшим натхненням.
5️⃣ Таблиці Шульте.
Швидкість читання багато в чому залежить також і від того, як швидко рухається погляд від рядка до рядка. Деякі діти не можуть читати текст послідовно: вони «перестрибують» через рядок, пропускають слова та навіть цілі речення, постійно повертаються на початок і т.д. Виправити цю проблему допоможуть таблиці Шульте. Це такі квадратні таблиці 5 × 5, в осередках яких розміщені числа від 1 до 25. Іноді стовпців і рядків буває більше. Суть цих таблиць проста: потрібно швидко і послідовно знаходити числа. В інтернеті є багато сайтів з таблицями Шульте. Можна також завантажити додаток на мобільний телефон (AppStore, GooglePlay) і тренувати навик, як з'явиться час.
😎 Ну і остання порада – будь-яка навичка потребує постійного тренування, ви це і так розумієте 😉
Займайтеся з дитиною щодня і дуже скоро ви побачите перші результати. Але не забувайте хвалити вашого юного школяра за навіть маленькі успіхи. Чим би не займалася дитина – це повинно приносити їй радість! 



10 казкових фільмів для всієї родини

7 коротких мультиків про сім’ю, що надихають (відео)



10 крутейших музеев, которые можно посетить, не вставая с дивана



8 віртуальних екскурсій зоопарками, світовими пам'ятками і навіть Марсом




Повчальні мультики


Цікаве відео про науку

До вашої уваги історія кожного овоча на вашому столі. 

25 запитань, відповіді на які повинен знати майбутній першокласник















Усі діти різні!




Карантиноправила

Дізнайся про свою суперсилу (ролик про безпеку дітей під час карантину від телеканалу ПЛЮСПЛЮС)

Як розпланувати день і чим зайняти дітей під час карантину. 




Як розважити дітей під час вимушеного карантину




















10 заповідей для батьків від Януша Корчака

Видатний польський педагог Януш Корчак сформулював 10 принципів для батьків, які актуальні сьогодні та будуть актуальними через десятки років:
1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, чи такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
2. Не вимагай від дитини платити за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя. Як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, та – третьому. Це і є незворотній закон подяки.
3. Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
4. Не стався до проблем дитини зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений, їй вона важка не менше, ніж тобі, а може бути, і більше, оскільки у неї немає досвіду.
5. Не принижуй!
6. Не забувай, що найважливіші зустрічі людини – її зустрічі з дітьми. Звертай на них якомога більше уваги – ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
7. Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини. Муч, якщо можеш, але не робиш. Пам’ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.
8. Дитина – це не тиран, який заволодіває усім твоїм життям, і не тільки плід твоєї плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвивання у ній творчого вогню. Дитина розгортається, як сувій від любові матері і батька, у яких буде рости не «наше», не «своє», не «власне» дитя, а таємнича душа, дана на зберігання і супровід, поки недосвідчена і беззахисна.
9. Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому те, що не хотів би, щоб робили твоєму.
10. Люби свою дитину будь-якою – неталановитою, негарною, невдахою, люби дурною, некерованою маленькою дитиною, люби незграбним, егоїстичним, сердитим підлітком, люби таким, що не виправдав твоїх надій та очікування, потайним, дивним, нещасним дорослим … Спілкуючись із дитиною  – радій, радій завжди з повним правом, тому що дитина – це твоє свято, яке поки що з тобою.





консультація для батьків









Немає коментарів:

Дописати коментар